Mis on drop service ja kuidas see töötab?

Drop-service on tulus äriidee tärkavatele ettevõtjatele ja professionaalidele, kes otsivad eelarvesõbralikku ärimudelit. See on uskumatult paindlik ärimudel, mille saab käivitada ilma eriliste oskuste ja suurte investeeringuteta.

Drop Service on allhangete äri, kus ettevõte ostab teenuseid sõltumatutelt töövõtjatelt/vabakutselistelt ja müüb neid klientidele. Lihtsamalt öeldes võtate projektid klientidelt ja selle asemel, et neid ise teha, palkate teostajad neid teie eest tegema. Vahendades projekte ühiste e-postide kaudu.

Mõelge sellele kui kauba saatmisele – ainult sel juhul müüte füüsiliste toodete asemel teenuseid. Nimetus “drop service” on tegelikult tuletatud sõnast “drop shipping” pärast seda, kui viimane sai e-kaubanduses hästi tunnustatud terminiks.

Drop-service ärimudel on sama vana kui kauplemine, kuid selle nimi ja kasutusala on aastate jooksul muutunud turutrendidele vastavaks.

Kuidas see toimib?

Oletame, et müüte teenuseid ja üks teie klientidest on koduomanik.

Teil on projekt, mille väärtus on 2500 eur terrassi ehitusele, nüüd edastasid vastava projekti teostajale, kes leppis kokku projekti detailides.

Kui projekt on teostatud ja makse tehtud, saate teie 100-275 eur kasumit, sõltuvalt sellest, kas teete ise reklaami või teete influenceriga koostööd.

Kuidas alustada?

Kui sa oled oma äriga alustav ettevõtlik inimene, siis kõige olulisem on klientide leidmine, muidu ei ole ka ettevõtmist ehk äritegevust, kui keegi sinu teenust või toodet ei telli.

Selleks, et me klientide leidmiseni jõuaksime on vaja esmalt kliendi teadvusesse jõuda.

Aga veel enne seda, et teadvusesse jõuda on vaja luua teenusepakkujale keskkond, mis aitab kliendil paremini orienteeruda. See tähendab seda, et kui klient näeb või leiab sinu info, siis saab ta visuaalselt tutvuda sinu pakutava väärtusega ehk sellega, mis tema jaoks tähtis on.

Selleks tuleb luua koduleht.

Järgmisena tuleb alustada klientide teadvusse jõudmisega ja selleks tuleb oma teenust või toodet promoda. Promomiseks on kaks erinevat võimalust. Loo orgaanilist sisu, tee tasulisi reklaame või tee koostööd influenceriga.

Kui sa oled alustanud oma ärile orgaanilise turunduse tegemist või tasulisi reklaame, siis näed, et see võtab palju aega või raha. Et oma äri kasvatada aga samal ajal kulusid ning aega kontrolli all hoida on veel üks võimalus kasvamiseks.

Kõige parem viis seda teha on influencer turunduse kaudu.

Aitame sul alustada ja luua drop service ärimudelil põhinevat ettevõtmist.

Kuidas töötab ärimudel?